Czym zajmuje się agencja celna?

Skomplikowane przepisy oraz procedury celne sprawiają, że większość przedsiębiorców zajmujących się importem, eksportem lub tranzytem towarów decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej agencji celnej. Na czym polega usługa serwisu celnego?

Kontrola celna

Służba celna to organ kontroli celnej, który czuwa nad przestrzeganiem przepisów związanych z przesyłem towarów poza granicę kraju oraz poza strefę handlową Unii Europejskiej. Pracownicy służby celnej mogą kontrolować przekazywaną im dokumentację, a także same transporty. Służba celna może zatrzymać daną partię towaru, jeżeli nie będzie ona spełniała określonych wymagań. Dobra oferta dostępna na Logit.

obsługa celna

Profesjonalny serwis celny

Specjalistyczna obsługa celna zewnętrznej firmy pozwoli upewnić się, że wszystkie zestawy dokumentów zostały należycie wypełnione i skompletowane. Pracownicy agencji celnej mogą również wnioskować o skład celny lub wypełniać INTRASTAT. Oczywiście ich podstawowym obowiązkiem jest dokonywanie zgłoszeń celnych. Ponadto serwis celny może zająć się podliczaniem należności przywozowych i wywozowych oraz wykazywaniem ich w stosownych deklaracjach.

Jak wybrać agencję celną?

Wybierając firmę oferującą usługi serwisy celnego, należy pamiętać o tym, że agencja celna działa z upoważnieniem klienta, który odpowiada za wszystkie działania jej pracowników. Najlepszym wyznacznikiem jakości obsługi celnej danej firmy jest zapoznanie się z historią jej działalności oraz z opiniami klientów.