Tacka na dokumenty – pojedyncza, czy modułowa?

Praca biurowa najczęściej wymaga skupienia i dobrej organizacji. Jeśli w dużej mierze polega ona na analizowaniu różnych dokumentów w wersji papierowej, wtedy nieodzownym elementem wyposażenia biura staje się tacka na dokumenty. Szeroki wybór takich narzędzi biurowych wcale nie ułatwia zadania, gdy musimy podjąć decyzję, czy wybrać pojedynczą tackę, czy modułową.

Pojedyncza tacka na dokumenty

Pojedyncza tacka sprawdza się wtedy, gdy nie musimy sortować dokumentów. Jeśli nasza praca sprowadza się głównie do podpisywania, bądź zatwierdzania dokumentów, wtedy taka konstrukcja powinna się sprawdzić. Za wyborem pojedynczej tacki może również przemawiać to, że na ogół nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, a dokumenty, które na niej kładziemy, możemy w prosty sposób wyjąć. Ponadto w pojedynczej tacce znajdują się zwykle tylko te dokumenty, które wiążą się z dopełnianiem formalności związanych z bieżącymi sprawami.

Modułowa tacka na dokumenty

Tacka modułowa na dokumenty jest natomiast przydatna wszędzie tam, gdzie do naszych głównych zadań należy analizowanie i porównywanie różnych dokumentów. Dzięki temu, że tacka jest wyposażona w kilka szuflad, zawsze będziemy wiedzieć, gdzie znajdują się dokumenty, które dotyczą konkretnej sprawy. Musimy jednak pamiętać o tym, że tacki modułowe nie prezentują się najlepiej, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę głównie te metalowe. Poza tym nie wszystkie tacki modułowe ułatwiają pracę – kiedy wiele dokumentów trafia do niższych szuflad, musimy zwykle wyjąć wszystkie, by znaleźć ten, na którym nam zależy.