Ciekawe parametry drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe są wciąż bardzo popularne, sporo klientów kupuje je zarówno do celów prywatnych do domu, ale też na przykład jako wyposażenie biura. Podczas wyboru dobrej drukarki atramentowej warto sprawdzić różne jej parametry, żeby zakup był jak najbardziej zgodny z potrzebami.

Cena drukarki atramentowej

Z pewnością jednym z czynników wpływających na wybór będzie cena drukarki. Tak naprawdę do użytku domowego nie trzeba kupować jakiegoś sprzętu z wyższej półki cenowej, szczególnie jeżeli drukarka ma służyć jedynie od czasu do czasu do wydrukowania pojedynczych stron. Jeżeli natomiast kupuje się drukarkę do biura, nawet dla pojedynczego pracownika, lepiej kupić lepszy sprzęt. Dobrą opcją będzie na przykład możliwość używania jej bez kabla, łączenia się za pomocą WiFi z komputerem, co bardzo pozytywnie wpływa na wygodę pracy.

Formaty wydruku

Kupując nawet prosty sprzęt do domu warto zwrócić uwagę na formaty wydruku, jakie obsługuje wybrana drukarka. Zawsze dostępny jest format A4, który jest po prostu najbardziej standardowy, jednak czasami potrzebne są również inne formaty. Warto zatem sprawdzić ten parametr i wybrać drukarkę, która ma więcej opcji. Pozostając przy wydruku i jego formacie, warto sprawdzić również szybkość drukowania. Jeżeli drukarka pracuje bardzo wolno to zwyczajnie nie nadaje się do biura, chyba że drukować się na niej będzie tylko okazjonalnie. Szybkość wydruku powinna zapewnić możliwość komfortowej pracy, a nie frustrować użytkownika.

Kolor wydruku

Zdecydowanie lepiej jest wybrać drukarkę kolorową, bo zwyczajnie daje ona więcej możliwości niż klasyczna czarno-biała. Oczywiście wymiana kartridża do takiej drukarki kosztuje więcej, jednak zwykle dużo bardziej odpowiada na potrzeby nawet zwykłych użytkowników, którzy korzystają z drukarki w domach.