Co można zdziałać za pomocą długopisu?

Długopis – przedmiot używany codziennie przez miliony ludzi w różnych sytuacjach, zarówno prywatnych, jak i służbowych. Dlatego za pomocą długopisu można przekazać pewne informacje nie tylko pisząc nim.

Każdy przynajmniej raz w życiu miał do czynienia z długopisem z grawerem. Czasem był to śmieszny napis, krótka mądra myśl, a innym razem logo lub nazwa firmy. Można więc śmiało powiedzieć, że to stały nośnik pewnej informacji.

przykład długopisu z grawerem

zdjęcie długopisu z lewej: www.biurowezakupy24.pl

Długopis – niezależnie od wzoru i materiału, z którego jest zrobiony – jest niewielki i mieści się nawet w kieszeni. To oznacza, że można mieć go zawsze ze sobą, niezależnie gdzie się aktualnie jest lub dokąd się idzie. Z  jego pomocą przekazuje się krótką, ale treściwą informację na konkretny temat. Odbiorca ma więc szansę ją zapamiętać.

Długopisy z grawerem są popularne nie tylko jako gadżety reklamowe. Z racji tego, że są tanie i łatwo dostępne, wiele osób traktuje je jako spersonalizowane prezenty dla konkretnych osób. Mogą zawierać wygrawerowane czyjeś imię, rolę spełnianą w życiu albo napis przypominający o jakimś wydarzeniu.

Mimo, że dzisiaj do pisania używa się głównie komputera, to jednak dokumenty podpisuje się odręcznie. I chociażby w tym celu przydaje się gustowny długopis z nadrukiem.