Czy firmie potrzebna jest pieczątka?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma kosztami. Każdy, nawet najmniejszy wydatek ma dla poczatkującego przedsiębiorcy ogromne znaczenie. Zanim bowiem firma zacznie przynosić zyski, może minąć sporo czasu. Czy pieczątki z www.doktortusz.pl są zbędnym wydatkiem, z którego można zrezygnować?

Po co pieczątki?

Nie ma przepisu, który nakazywałby polskiemu przedsiębiorcy posługiwanie się firmową pieczątką. Wiele osób rozpoczynając działalność gospodarczą zastanawia się więc, czy warto ponosić koszty związane z ich wykonaniem.
Pieczątki firmowe to przede wszystkim duża wygoda i przyspieszenie biurokracji. Na niej zawarte są zazwyczaj wszystkie dane identyfikujące dane przedsiębiorstwo. Wypełniając poszczególne formularze wystarczy zrobić odcisk, by znalazły wszelkie niezbędne informacje znalazły się na druku. Bez pieczątki trzeba wpisywać je ręcznie. W sytuacji, gdy trzeba wypełnić stos formularzy, takie zajęcie może zabrać sporo czasu.

Jaki dane na pieczątce?

Skoro już przedsiębiorca zdecydowała się na wyrobienie pieczątki, warto umieścić na niej wszystkie informacje dotyczące firmy. To pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów związanych z produkcją stempla, który uzupełni brakujące dane. Co warto umieścić na pieczątce?

  • pełną nazwę przedsiębiorstwa łącznie z imieniem i nazwiskiem właściciela
  • adres firmy
  • numery NIP i REGON
  • wszelkie dane adresowe, łącznie z numerami telefonów, faksów i adresem e-mail i strony internetowej, jeśli firma ją posiada
  • logo, którym posługuje się przedsiębiorstwo

Wybierając pieczątkę warto zwrócić uwagę na to, czy wszystkie umieszczone na niej dane są czytelne. Kształt stempla zależy od tego, jakiego rodzaju działalność prowadzi dane przedsiębiorstwo. Kreatywne formy sprawdzą się tam, gdzie klientowi oferuje się ciekawe pomysły i oryginalne rozwiązania, np. w biurze projektowym, agencji reklamowej lub zakładzie poligraficznym.