Gilotyna a wygodne i precyzyjne cięcie papieru

Prędzej czy później przychodzi taki moment, że nożyczki nie sprawdzają się w wykonaniu wielu ważnych zadań. Gdy istnieje konieczność szybkiego oraz równego przycięcia większej ilości kartek warto sięgnąć po urządzenie jakim jest gilotyna czy trymer do papieru.

Gilotyna do papieru – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Każda konstrukcja gilotyny do papieru zbudowana jest z ciężkiej oraz dużej podstawki, dzięki której dokonuje się cięć. Głównym elementem roboczym odpowiedzialnym za precyzyjne obcinanie jest długi nóż, który stanowi dźwignię tego urządzenia.

W każdej gilotynie podczas wykonywania cięcia ważnym czynnikiem jest jej mocny docisk. Może on być realizowany w sposób elektryczny, jak i ręczny. Przed wyborem odpowiedniej gilotyny warto zwrócić uwagę na:

  • długość cięcia
  • grubość cięcia
  • rodzaj docisku

Trymer do papieru – podstawowe parametry

Długość linii cięcia to jeden z najważniejszych parametrów pracy trymera do papieru. Decyduje on bowiem o ilości obsługiwanych przez urządzenie formatów. Z kolei rodzaj cięcia jest zależny od tego w jaki sposób głowica będzie poruszać się po przestrzeni roboczej.

Obecnie w wielu sklepach dostępne są dwa rodzaje tego urządzenia. Trymer tnący po listwie, a także trymer tnący po krawędzi.

W przypadku wykonywania kreatywnych oraz trudnych zadań lepszym rozwiązaniem jest trymer do cięcia papieru od Biurfan.pl, u którego głowica porusza się po krawędzi. Z kolei trymer tnący po listwie nie wymaga docisku ręcznego. W związku z tym wykonywanie standardowych prac biurowych jest bardziej komfortowe.