Komu przyda się niszczarka do dokumentów?

Przepisy o ochronie danych osobowych jasno regulują kwestię tego, co powinno się stać z niepotrzebnymi już dokumentami, na których znajdują się poufne dane. Otóż, kiedy upłynie okres ich przydatności, koniecznie należy je zniszczyć. Można to zrobić samemu lub za pośrednictwem specjalnej firmy. Dlatego właśnie niszczarka do dokumentów powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego biura.

Na jaki model warto zwrócić uwagę?

Godny uwagi jest model firmy Fellowes. Ze względu na niewielkie rozmiary jest on odpowiedni do nawet niewielkich biur. Warto jednak wspomnieć o tym, że posiada on spory kosz na odpady, przez co nie trzeba opróżniać go zbyt często. Niszczarka biurowa fellowes 53c do płyt i dokumentów poradzi sobie nie tylko z wymienionymi akcesoriami, ale również kartami kredytowymi, spinaczami czy zszywkami. Ręczne niszczenie dokumentów nie zawsze jest skuteczne, a na pewno zajmuje dużo pracy i czasu.

Nie tylko do biura

Co ciekawe, niszczarka jest sprzętem, który może się również przydać w gospodarstwie domowym. Dane osobowe znajdują się przecież na pismach urzędowych, wezwaniach do zapłaty czy rachunkach. Nierozsądnie byłoby więc wyrzucać je do śmieci. Niedrogi model niszczarki pomoże pozbyć się tego problemu, zamieniając poufne dokumenty w strzępy papieru.