Laminator biurowy – w biurze i w domu

laminoator do folii

Laminator biurowy jest urządzeniem, które coraz częściej gości także w domach. Nie ma się co temu dziwić, lista możliwości jakie daje jest bowiem bardzo długa. Laminowanie zabezpiecza wszelkie dokumenty przed zniszczeniem jak również przed blaknięciem. Jednakże nie można zapominać, iż jest to proces nieodwracalny, i nie powinno się laminować dokumentów, w których może zajść potrzeba dopisania jakichkolwiek informacji.

Zastosowanie w biurze

W firmach biurowe laminatory A3 i A4 wykorzystywane są do bardzo wielu celów. Pokrywanie folią przepustek czy identyfikatorów pracowników to jedno z częstszych zastosowań tego urządzenia, jednakże wykorzystuje się je także do laminowania takich dokumentów jak informacje dla klientów czy na przykład oferty.

Przydatność laminatorów w domu

W warunkach domowych laminator można wykorzystać do bardzo wielu czynności. Obecnie bardzo często konieczne jest przetrzymywanie paragonów, gdyż stanowią one dowód zakupu i jednocześnie podstawę ewentualnej gwarancji. Nie dziwi więc fakt, że z każdym rokiem coraz więcej osób właśnie przy pomocy laminatorów zabezpiecza między innymi paragony. Tak samo można sobie zabezpieczyć na przykład przepisy, które dzięki laminowaniu nie tylko są trwalsze, ale także odporne na ubrudzenia podczas gotowania.